آموزش نصب افزونه های وردپرس- وب تستر

آموزش نصب افزونه های وردپرس

سلام. خیلی از دوستان در مسائل مقدماتی وردپرس مشکل دارند و به همین دلیل اغلب آموزش های سایت ما برایشان قابل استفاده نیست. به همین جهت تصمیم گرفتیم یک سری کامل از آموزش های پایه ای وردپرس را برای این دسته از دوستان قرار دهیم تا درصورت لزوم, به این برگه ها ارجاع داده شوند. امیدواریم با این سری آموزشی, کسی مشکلی در مطالعه و اجرای آموزش های سایت نداشته باشد. در اولین قسمت از این سری به آموزش نصب افزونه های وردپرس می پردازیم.

روش اول:

در روش اول از طریق پنل مدیریت وردپرس افزونه را مستقیما نصب می کنیم. این روش ساده تر است اما اگر برای شما این روش جواب نداد میتوانید از روش دوم استفاده کنید.

آموزش نصب افزونه از طریق پنل مدیریت به صورت مستقیم

برای نصب افزونه, از منوی سمت راست وردپرس روی گزینه “افزونه ها” کلیک کنید. سپس در صفحه باز شده روی دکمه ی “افزودن” در بالای صفحه کلیک کنید. در مرحله ی بعد روی گزینه “بارگذاری افزونه” کلیک کرده و در صفحه باز شده روی دکمه ی “Browse” کلیک کنید. حالا فایل زیپ افزونه رو با دوبار کلیک انتخاب کنید و روی دکمه ی نصب کلیک کنید. منتظر بمونید و در نهایت روی گزینه “فعال کردن افزونه” کلیک کنید.

برای مشاهده افزونه ها هم روی گزینه “افزونه ها” در منوی سمت راست وردپرس کلیک کنید.

روش دوم:

در روش دوم نصب افزونه های وردپرس, میتوانید از طریق هاست خود اقدام کنید. در این قسمت آموزش نصب از طریق سی پنل قرار داده شده است.

آموزش نصب افزونه از طریق سی پنل

ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شوید و در تنظیمات سی پنل روی گزینه “File Manager” کلیک کنید.

نصب افزونه وردپرس

سپس در کادر باز شده روی دکمه “Go” کلیک کنید.

نصب افزونه وردپرس

در این مرحله با باز شدن صفحه فایل منیجر, به مسیر wp-content»plugins بروید.

نصب افزونه وردپرس

در این مرحله روی گزینه “Upload” کلیک کنید و در صفحه باز شده با کلیک روی دکمه “Browse” فایل زیپ افزونه را انتخاب کرده و با دبل کلیک روی آن, آن را آپلود کنید. پس از آپلود دوباره به صفحه ای که روی لینک upload کلیک کرده بودید برگردید.

نصب افزونه وردپرس

روی گزینه “Reload” در بالای صفحه کلیک کنید. سپس روی فایل زیپ افزونه راست کلیک کنید و روی گزینه “Extract” کلیک کنید. سپس روی “Extract Files” کلیک کنید. با انجام این کار فایل زیپ افزونه از حالت فشرده خارج شده و آماده ی نصب از طریق وردپرس میباشد.

در مرحله ی بعد به پیشخوان مدیریت وردپرس بازگردید و با کلیک روی گزینه “افزونه ها” به بخش افزونه های وردپرس رفته و افزونه تان را فعال کنید.